На околиці села Раковичі встановили пам’ятний хрест льотчику Олександру Бринжалі, який загинув в бою захищаючи столицю (ФОТО)

розміщено в: Новини | 0

У перший день весни 2023 року громада села Раковичі та військовослужбовці 40 бригади тактичної авіації повітряного командування «Центр» встановили пам’ятний хрест на околиці населеного пункту. Його присвячено льотчику винищувача підполковнику Олександру Петровичу Бринжалі, чий літак розбився біля селища. Про це повідомляє Радомишльська міська рада.

Рівно рік тому на своєму Міг-29 безстрашний український ас прийняв бій з чисельно більшим супротивником. 12 російських літаків планували атакувати столицю України та стратегічну інфраструктуру на Київщині. Підполковник Бринжала завадив їм це зробити. Майстерно збив 2 ворожі машини. Без страху бився далі, але був вражений черговою ракетою.

Літак почав різко втрачати висоту і прямувати на хати мирних жителів Раковичів. Але український захисник ціною власного життя відвів палаючий Міг від житлової зони. Врятуватися сам вже не мав часу. Він віддавав найдорожче, що мав…

«Ми будемо завжди пам’ятати подвиг цього Героя України. В день пам’яті Олександра Бринжали його дружина і діти, сільський староста Олександр Марчук та командир авіабригади, полковник Олексій Манюшкін згадали, яким насправді щирим, добрим і сміливим був наш оборонець. Командир льотчиків залиш символічний запис в книзі відвідувачів. У планах – встановити меморіал на честь загиблого пілота в центрі села.

Тепер пам’ять Героя України плекатиме вся наша громада!

Герої не вмирають!», – йдеться у повідомленні.