Про героїзм льотчика-винищувача нагадуватиме пам’ятник

розміщено в: Новини | 0

У селі Раковичі Радомишльської громади на Житомирщині відкрили пам’ятник Герою України Олександру Бринжалі.

Льотчик-винищувач першого класу Олександр Бринжала служив у 40-й бригаді тактичної авіації Повітряних сил ЗСУ, обіймав посаду начальника служби безпеки польотів. На початку березня минулого року він удвох із напарником прийняв нерівний бій із дванадцятьма ворожими літаками, які планували атакувати столицю нашої держави та стратегічну інфраструктуру на Київщині. Український ас особисто збив два з трьох знищених у цьому важкому ближньому бою російських смертоносних стерв’ятників.

Коли у МіГ-29 Олександра влучила ворожа ракета, винищувач почав різко втрачати висоту, падаючи на будинки мирних мешканців Раковичів. Ціною власного життя пілот відвернув палаючий літак від села і врятував життя десятків людей, а сам уже не мав часу катапультуватися… 2 квітня 2022 року за особисту мужність і героїзм Олександру Бринжалі посмертно присвоїли звання Героя України.

В урочистому відкритті та освяченні пам’ятника загиблому пілоту взяли участь дружина Героя, його бойові побратими, місцеві мешканці та голова Радомишльської громади Володимир Тетерський. Хвилиною мовчання, доземним уклоном та живими квітами вони віддали шану Герою, пам’ять про якого завжди із вдячністю плекатимуть у Раковичах.

Оксана ЛУК’ЯНЕНКО.

Джерело: Голос України

Фото: фейсбук-сторінка Радомишльської міської ради