Хресний хід на честь прибуття з Білорусії ікони Божої Матері «Раковицька»

розміщено в: Новини, Фоторепортаж | 0

25 серпня 2019 року відбулося урочисте Богослужіння та хресна хода в селі Раковичі на честь прибуття з Білорусії списка чудотворного образа ікони Божої Матері «Раковицька», яке очолив настоятель церкви «Спаса Нерукотворного» ієрей Володимир Михальчук.

Про явлення чудотворної ікони серед місцевих жителів села Раковичі країни Білорусь, збереглося таке передання. Одного разу місцевому поміщику на прізвище Мокрецький в сонному баченні з’явилася Пресвята Богородиця і веліла забрати на річці Її образ. На ранок він разом зі своїм слугою відправився до вказаного місця і побачив ікону Пречистої Діви, яка плила по річці проти течії. Поміщик прийняв ікону і навпроти того місця, де вона зупинилася, на свої кошти збудував церкву. Будівництво цього храму відносять до 1730 року.

Після молитов перед образом Пречистої Діви люди стали отримувати зцілення, ікона прославилася як чудотворна. Збереглися відомості про існування літописної книги, в якій описувалися випадки благодатної допомоги Божої Матері. В роки лихоліть і негараздів книга була загублена. Але свідоцтва про чудесну допомогу Пресвятої Богородиці зберігаються і до наших днів.

Святкування на честь Раковицької ікони Божої Матері відбувається щороку 10 серпня.

Хресний хід з нагоди прибуття з Білорусії списка чудотворного образа ікони Божої Матері – це можливість поділитися радістю з іншими, відчути, що це спільне свято, а не кожного окремо в «своєму кутку». Відчуваєш себе не самотнім, навіть якщо немає рідних поруч. Беручи участь у такій події ми хоч крапельку свого часу, сил, терпіння жертвуємо Господу. Ми об’єднуємося. Хресний хід – це сповідування віри, особистий подвиг кожного віруючого. Слава Богу за таку можливість! Небеса відкриті під час соборної молитви.

Відзначимо, що для віруючих, які брали участь в хресних ході, він перш за все є молитвою і духовною працею. Хресний хід глибоко символічний. Урочистий дзвін виражає торжество Хреста Христового, велично носиться, оточеного сонмом вірних, які слідують за ним як воїни за своїм знаменням. Хресний хід йшов під проводом святих, ікони яких несуть попереду. Хресний хід освячував всі стихії природи (землю, повітря, воду, вогонь). Це відбувається від ікон, фіміаму, осеніння напрестольним хрестом усіх сторін світу…